Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Маляр 5-го розряду (обробка металів)", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією маляра 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи виконання малярних робіт з художнім та орнаментним обробленням і методом холодного безповітряного розпилення; процес оброблення поверхонь під цінні породи дерева; рецептуру, фізико-хімічні властивості будь-яких фарбувальних матеріалів і сумішей для художнього фарбування та оброблення; види складних розписів і шрифтів; властивості і сорти різних пігментів, розчинників, масел, лаків, силікатів, смол і інших матеріалів, які застосовує в малярній справі; методи випробування лаків і фарб на стійкість і в'язкість; технічні умови на остаточне оброблення виробів, деталей і поверхонь; режими сушіння лакофарбових покриттів; вимоги до готування поверхонь під антикорозійний, анодний і катодний захист, захисні схеми ґрунтування та фарбування підводної частини суден, які зазнають дію морської води, мінеральних кислот і лугів; способи реставрації художніх написів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує високоякісне фарбування поверхонь різними фарбами з лакуванням, поліруванням, орнаментним та художнім багатокольоровим обробленням. Обробляє поверхні під цінні породи дерева. Виконує високоякісне фарбування після ґрунтування методом холодного безповітряного розпилювання. Виконує ґрунтування, антикорозійне покривання, покривання необростаючими та протиобростаючими фарбами, анодний і катодний захист суден, які зазнають дії морської води, мінеральних кислот і лугів. Реставрує художні написи.

Приклади робіт
Автомобілі легкові - остаточне фарбування, оброблення лаками та емалевими фарбами. Герби, орнаменти, складні написи - художнє виконання за ескізами та малюнками. Корпуси приладів на експорт - фарбування за 1-м класом оброблення. Корпуси приладів, які експлуатуються в морській воді в тропічних умовах - фарбування. Корпуси судна, конструкції суднові та поверхні суднових приміщень (відсіків, цистерн) - ґрунтування та фарбування методом гарячого повітряного та безповітряного розпилення лакофарбових матеріалів. Корпус судна і інших металоконструкцій в підводній частині - заміряння питомого поперечного опору лакофарбового покриття з попереднім розмічанням точок замірів. Надбудови пасажирських суден - фарбування. Панелі, щити, схеми - художнє оброблення поверхонь. Салони суден, пасажирських літаків, туристичних та службових пасажирських вагонів - оброблення визначеного стилю по металу, дереву, пластмасі.