Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Апаратник установок для подавлення радіоактивності та дезактивації 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила радіаційної безпеки та охорони праці; правила застосування засобів індивідуального захисту, поводження з приладами і установками контролю забруднення спецодягу, взуття і шкірного покриву; призначення, хімічні властивості і правила застосування спеціальних розчинів та їх компонентів; дії персоналу у разі виникнення радіаційної небезпеки або аварії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує установки подавлення радіоактивності під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Проводить завантаження і вивантаження матеріалів (пластикатових покриттів та плівочних засобів індивідуального захисту), які підлягають дезактивації, та устаткування під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Бере участь у приготуванні дезактиваційних розчинів та заповненні ними ємностей та камер. Бере участь в оглядах і ремонтах допоміжного обладнання, яке обслуговують, в межах своєї кваліфікації.