Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Апаратник установок для подавлення радіоактивності та дезактивації 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника установок для подавлення радіоактивності та дезактивації 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи хімії та електротехніки; розчини для виконання хімічної дезактивації та пилоосадження.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технологічні операції із завантаження і вивантаження матеріалів (пластикатових покриттів та плівочних засобів індивідуального захисту), які підлягають дезактивації, у стаціонарні установки. У разі необхідності проводить часткове розбирання, чищення та складання вузлів і деталей. Готує дезактиваційні розчини, заповнює ними ємності та камери. Керує технологічним процесом на установках подавлення активності із застосуванням відповідних хімічних розчинів. Контролює процеси за показаннями приладів, визначає результати дезактивації. Ремонтує обладнання, яке обслуговує, в межах своєї кваліфікації.