Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Готувач емалевих порошків 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача емалевих порошків 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування різних моделей і правила його налагодження; консистенцію органічних емалей; пігменти барвників; хімікати, що входять в склад ґрунту; призначення ґрунту; густоту ґрунтової маси для різних видів виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує з пасти та інших вихідних матеріалів органічні емалі. Підбирає пігмент і лак для приготування пасти. Розтирає пасти на фарботерній машині. Підбирає кольори органічних емалей за взірцем. Наносить органічну емаль на взірці виробів. Випробовує емалі. Готує ґрунти для різних емалей за заданою рецептурою. Налагоджує і регулює устаткування.