Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Інженер бортовий I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва інженера бортового цивільної авіації. Стаж роботи за професією інженера бортового II категорії - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції та інші керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), що регламентують роботу льотно-технічної експлуатації повітряних суден цивільної авіації; правила експлуатації повітряних суден відповідно до НТЕРАТ та керівництв з льотної експлуатації; техніку, яку експлуатує; положення про інженерно-технічну службу; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряних суден цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту; у разі виконання міжнародних польотів - іноземну мову в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у підготуванні повітряного судна до польоту і контролює його готовність відповідно до керівництва з льотної експлуатації. Перевіряє перед вильотом закриття заправних горловин, аварійних і вантажних люків і дверей фюзеляжу відповідно до керівництва з льотної експлуатації. Усуває в польоті несправності авіаційної техніки, що з'явилися і доступні для усунення. Своєчасно виконує команди командира повітряного судна з керування двигунами і системами повітряних суден. Своєчасно доповідає командиру повітряного судна про відхилення і несправності та дає пропозиції щодо їх усунення. Вживає заходів за вказівкою (дозволом) командира повітряного судна для забезпечення безпеки пасажирів, збереження судна і розміщених на його борту вантажів, спеціального устаткування і польотної документації. Оглядає відповідно до керівництва з льотної експлуатації повітряне судно після посадки і зарулювання на стоянку та доповідає командиру повітряного судна свої зауваження. Оформлює документацію, записує зауваження щодо роботи авіаційної техніки і результатів огляду, передає повітряне судно в установленому порядку. Вимагає від працівників інженерно-авіаційної служби усунення виявлених несправностей. Вимагає виконання КВП авіакомпанії, "Наставления по технической эксплуатации и ремонту авиационной техники гражданской авиации" (НТЕРАТ ГА), керівництва з льотної експлуатації та інших нормативних документів Укравіатрансу, у частині, що його стосується. Приймає повітряне судно в справному і підготовленому для польоту стані. Додержується правил експлуатації повітряного судна на землі і в польоті. Вимагає наявності на борту установленої суднової документації, аварійно-рятувальних засобів, необхідних для польоту кількості палива, мастила, рідин і газів. Вимагає своєчасну інформацію командира повітряного судна про несправності авіаційної техніки. Додержується правил передпольотного відпочинку.