Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Скіповий 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією скіпового 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи устаткування скіпової ями, головного та малого скіпових підіймачів, гризлі, затворів, коксових воронок-вагів та водяного насосу; види сирих матеріалів і палива, які завантажуються в доменну піч; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Очищує скіпову яму на доменних печах об'ємом 930 куб.м та більше, прибирає та завантажує в скіп просипані сирі матеріали та коксовий дрібняк. Керує підіймачем малого скіпу та роботою насосів під час відключення автоматики. Керує механізмами відкривання та закривання коксових та рудних бункерів. Кантує вагонетки з сирими матеріалами, що доставляються до скіпової ями неповністю механізованих доменних печей, поливає водою вагонетки з матеріалами. Бере участь у ремонті устаткування, яке обслуговується.