Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Газівник доменної печі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією газівника доменної печі 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки чавуну; принцип роботи доменної печі, повітронагрівників та газового господарства цеху, встановленої на печах контрольно-вимірювальної апаратури та автоматики; фізичні та хімічні властивості чавуну та шлаку; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з переведення повітронагрівальних апаратів доменних печей об'ємом 1700 куб.м до 2000 куб.м з повітря на газ та з газу на повітря під керівництвом газівника вищої кваліфікації. Відкриває та закриває атмосферні клапани, піднімає та опускає контрольний щуп, бере участь у зупинці та пуску доменної печі. Змащує вузли тертя устаткування, бере участь у ремонті устаткування, що обслуговується.