Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач харчової сировини та матеріалів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: порядок і способи виконання роботи; види продуктів і матеріалів, які надходять на підготовку; вимоги до якості роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розкриває ящики, мішки, банки. Просіває, сортує сировину, матеріали вручну. Промиває сировину і продукти водою або миючими розчинами вручну, у баках, чанах, ваннах і т.п. Укладає просіяний і відсортований продукт або матеріал у тару. Підвозить і підносить сировину, матеріали до місця підготування їх до виробництва; відвозить і відносить до місця складування. Зважує і прибирає відходи. Відбраковує нестандартну і вологу тару. Застеляє тару папером. Очищує сита.