Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник-зварник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-зварника 3 розряду - не менше 1 року. Повинен мати посвідчення зварника.

Знає та застосовує у діяльності: будову різної електро- і газозварювальної апаратури; способи випробування зварних швів; види дефектів у зварних швах і методи їх усунення; режим зварювання; схеми розміщення обладнання і комунікацій; порядок і правила монтажу і демонтажу бурової установки; схеми комунікації пароводопостачання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює електро- і газозварювальні роботи в усіх просторових положеннях зварного шва під час монтажу і демонтажу бурових установок, місткостей і трубопроводів з різних сталей. Зварює газовихлопні колектори для дизелів, кріплення та опори для трубопроводів, транспортні візки, трубопроводи зовнішніх і внутрішніх мереж газопостачання і теплофікації. Здійснює газове різання чавунних рам і виробів. Здійснює зварювання бурових вишок з профільного прокату. Зварює раковини і тріщини в чавунних рамах і плитах. Читає креслення складних зварних металоконструкцій під час первинного монтажу бурової установки. Виконує монтажні та демонтажні роботи під час спорудження бурової установки, монтажу механізмів, підйому і опускання вишки, блоків запасних місткостей та інших аналогічних робіт.