Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник-зварник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника-зварника розряду - не менше 1 року. Повинен мати посвідчення зварника.

Знає та застосовує у діяльності: електричні схеми і конструкції різних зварювальних машин і агрегатів; технологічні властивості матеріалів, що зварюються, включаючи й високолеговані сталі, вибір технологічної послідовності накладання зварних швів і режиму зварювання; креслення особливо складних конструкцій; технічні характеристики бурових установок та їх призначення; засоби для монтажу, демонтажу і транспортування бурових блоків і обладнання; схеми розміщення і обв'язки бурової установки; індустріальні методи спорудження бурових установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує електро- і газозварювальні роботи в усіх просторових положеннях зварного шва під час монтажу і демонтажу бурових установок і котельних / вантажонесучих вузлів вишки і основ, трубопроводів і маніфольдів тиском до 15 МПа (150 кгс/кв.см), виконаних з різних сталей, що працюють за умови великих динамічних і вібраційних навантажень, основ під місткості, глиномішалок, циркуляційних систем, блоків приготування розчинів. Зварює тріщини в гідравлічній частині бурових насосів і корпусів, виконаних з чавуну. Здійснює зварювальні роботи під час прокладання ліній електропередач. Прокладає і обв'язує маніфольди. Стикує блоки із застосуванням підйомно-транспортних засобів і виконує інші аналогічні роботи.