Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник вогнетривких виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології пресування; принцип роботи пресів, що обслуговуються; технологічні нормативи на вироби; види мастильних матеріалів та місця змащування; правила безпечного ведення робіт під час пресування виробів; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде пресування брикету напівсухим та пластичним способами на пресах різних систем і конструкцій під керівництвом пресувальника вищої кваліфікації. Веде пресування дрібноштучних вогнетривких виробів, наконечників для термопари занурювання із високовогнетривких окислів. Запускає та зупиняє живильники, стежить за їх роботою, регулює рівномірність надходження маси в прес. Очищає тічки бункерів та живильника від маси, вилучає обкотиші. Змазує заготовки, подає їх для допресування. Оправляє облої, прогартовує та заправляє отвори. Подає брак в живильник перегонного пресу. Обслуговує живильники пресів напівсухого способу пресування. Зважує шихту та засипає її в форму преса. Бере участь у підготовці преса до роботи, протирає пуансони, очищає штемпелі, транспортерні пристрої, замінює та очищує мундштуки стрічкових пресів. Змащує устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті.