Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник вогнетривких виробів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією пресувальника вогнетривких виробів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію пресування; будову та правила технічної експлуатації пресів, що обслуговуються; вимоги державних стандартів до сирця; види виробів, що пресуються, та форм для їх виготовлення; види браку та способи його усунення; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде пресування брикету напівсухим та пластичним способами на пресах різних систем і конструкцій. Допресовує сирець пластичним способом пресування на пресах різних систем і конструкцій. Пресує напівсухим способом заготовки карбідокремнієвих електронагрівачів. Обслуговує перегони преси, змішувачі стрічкових пресів. Пресує заготовки та вироби на пресах різних систем пластичним способом з продуктивністю до 40 т за зміну. Пресує високоглиноземисті трубки та вироби і соломку із високовогнетривких окислів. Пресує вироби напівсухий способом на механічних та гідравлічних пресах зусиллям до 150 тс. Веде холодне пресування брикету та гаряче пресування заготовок карбідокремнієвих електронагрівачів пластичним способом під керівництвом пресувальника вищої кваліфікації. Контролює вологість та густину виробів. Додержує розмірів та якості заготовок та виробів. Забезпечує безперебійну роботу та справний стан преса, замінює зношені деталі.