Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Обпалювач на печах 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією обпалювача на печах 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи теплотехніки, конструктивні особливості печей різних систем та вимірювальної апаратури, способи раціонального спалювання палива та норми його витрат, порядок пуску та зупинки печі; схеми садки напівфабрикату на вагони.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес випалювання виробів у тунельних печах; випалювання магнезиту в шахтних печах, працюючих на твердому паливі; випалювання магнезиту в обертових печах сумарною продуктивністю до 20 т/г та вище; силіціруючого випалювання заготовок карбідокремнієвих електронагрівачів з обслуговуванням єдиного пульта керування конвеєрних печей. Подає вагони в піч. Обмазує борти вагонів глиною. Регулює тягу, подавання газу та повітря в піч. Стежить за температурою в печі та складом газів, що виходять, по приладах. Очищує пальники, тунелі, перевіряє їх стан після прогонів. Засипає піщані затвори. Стежить за роботою вентиляторів та вимірювальної апаратури. Відбирає гаряче повітря для сушарок. Додержує режиму та графіку випалювання виробів. Налагоджує печі у разі порушень процесу випалювання; веде записи в журналі. Виконує поточний ремонт устаткування, що обслуговується.