Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Обпалювач на печах 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією обпалювача на печах 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режим випалювання виробів та схему садки напівфабрикату; будову та правила технічної експлуатації печей різних систем і конструкцій та зв'язаних з ними механізмів, транспортних засобів, контрольно-вимірювальних приладів; будову щита теплових приладів; схему блокування, автоматизації та сигналізації; фактори, що впливають на продуктивність печей; схеми газоходів та комунікацій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес випалювання сировини в обертових печах; випалювання магнезиту в шахтних печах, працюючих на рідкому паливі; випалювання брикету на шамот разом з виробами в періодичних та кільцевих печах; випалювання виробів в газокамерних, періодичних та кільцевих печах; випалювання виробів із високовогнетривких окислів в горнах та високочастотних печах; силіціруючого випалювання заготовок карбідокремнієвих електронагрівачів на печах різних систем; випалювання магнезиту в обертових печах сумарною продуктивністю до 20 т/г; випалювання доломиту в вагранках. Веде процес випалювання виробів в тунельних печах під керівництвом обпалювача вищої кваліфікації. Регулює температуру в камерах, що знаходяться на підігріванні, випалюванні та охолодженні. Додержує режиму та графіку випалювання. Регулює тягу. Готує та розпалює знову завантажені камери, переводить камери з малого вогню на більший. Замірює температуру оптичним пірометром та термопарою. Веде запис температури випалювання. Контролює якість продукції та тиск газу, відповідність садки напівфабрикатів в піч установленим схемам.