Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Роздільник брухту та відходів металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією роздільника брухту та відходів металу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; правила поводження з вибухонебезпечним брухтом; вимоги до якості обробленого брухту та відходів металів; властивості кольорових металів і сплавів; вплив шкідливих домішків на їх якість; розташування в брухті вибухонебезпечних предметів; положення про піротехнічний контроль; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Оброблює металобрухт - авіамотори, літаки, гусеничні ланки машин та інші об'єкти, які складаються з різних металів і сплавів, із застосуванням бензорізів, розподілювальних верстатів, електропил, пневматичних інструментів, долот та інших механізмів. Відокремлює кольорові метали від чорних, відокремлює приробки коштовних металів, видаляє із брухту вибухонебезпечні предмети. Готує об'єкти для газового різання. Виконує теслярські та слюсарні роботи під час оброблювання суден. Сортує брухт після обробки за марками сплаву, групами, сортами. Веде облік обробленого металобрухту. Бере участь у ремонті устаткування, що обслуговується.