Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник гарячого металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією різальника гарячого металу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи механізмів ножиць, пресів та пил; сортамент і марки металу, що підлягає різанню; величину обрізання кінців розкотів залежно від марки сталі та призначення металу; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розрізає гарячі труби та заготовки на ножицях і пилах. Обрізає передні і задні кінці розкоту, кромки листів, розрізає на мірні довжини заготовки, сортовий прокат різних профілів та марок, штаби, сутунку і штрипси на пресах та пилах; розрізає гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям до 800 тс, розрізає листи товщиною до 4 мм на гільотинних та дискових ножицях під керівництвом різальника вищої кваліфікації. Керує ножицями та пилами різних типів з пульта або безпосередньо з агрегату різання металу під керівництвом різальника вищої кваліфікації. Подає метал для різання, кантує і подає його на ножиці або пили. Забезпечує правильне охолодження ножів водою, безперебійне надходження мастила в усі вузли тертя механізмів агрегату різання. Вирізає та відбирає проби металу для випробування і їх маркує. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Бере участь в підналагодженні та ремонті пресів, ножиць і пил, що обслуговуються, в заміні різального інструменту.