Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник гарячого металу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника гарячого металу 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес різання металу на ножицях, пресах та пилах; будову, правила налагодження та технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; раціональні способи порізки розкатів різних перерізів; види та дефекти поверхні розкатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розрізає гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям до 800 тс, розрізає листи товщиною до 4 мм на гільйотинних та дискових ножицях, обрізає передні і задні кінці розкату, обрізає кромки листів, розрізає метал на мірні довжини на пресах та пилах, розрізає гарячі труби на пилах після прокатки на безперервному стані. Розрізає газовим різаком грубі листи легованих марок сталі. Розрізає під керівництвом різальника вищої кваліфікації гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям 800 тс і більше, на летючих та гільотинних ножицях безперервних листових і заготовочних станів; розрізає рейки, балки та сортовий прокат на полозкових або маятникових пилах; розрізає листи товщиною 4 мм та більше на гільотинних і дискових ножицях; розрізає сортовий прокат широкого сортаменту на пресових ножицях. Розмічає та розрізає штаби. Установлює упори під час різання розкатів. Стежить за правильним просуванням потоку металу, що підлягає різанню, за якістю різання металу та правильністю набирання клеймів і клеймування металу. Виконує контрольні заміри за перерізом та довжиною. Налагоджує ножиці, пили, преси, що обслуговуються, і замінює різальний інструмент. Забезпечує цілісність та безперебійну роботу устаткування ножиць, пресів, пил, цілісність захисних пристроїв і наявність справного інструменту. Бере участь в прийманні агрегатів різання після ремонту. Веде облік порізаного металу за плавками, марками, профілями та розмірами.