Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст розливної машини 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста розливної машини 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки металу; будову, принцип роботи і правила технічної експлуатації розливної машини; вимоги державних стандартів до якості металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес розливки металу на розливній машині у разі обслуговування двострічкових розливних машин зі стрічкою довжиною 70 м у феросплавному виробництві. Готує копильник, розливний жолоб. Установлює ковші біля розливного жолоба. Регулює підйом та опускання ковша в процесі розливання металу. Відбирає проби металу для аналізу. Стежить за рівномірністю наповнення виливниць і мульд металом, за станом жолоба під час виливання металу, якістю підготовки вапняного розчину і оббризкування мульд, за своєчасною заміною пошкоджених мульд та вибиванням чушок, що застряли, за якістю очищення ковшів і своєчасною постановкою їх на ремонт. Виявляє та усуває несправності в роботі розливної машини.