Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Апаратник стерилізації консервів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника стерилізації консервів (виробництво фруктових та овочевих консервів) 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію стерилізації фруктових та овочевих консервів; принцип роботи обслуговуваних стерилізаторів, мостових кранів і електротельферів; правила роботи на апаратах і вантажопідіймальних машинах; порядок перевірки справності контрольно-вимірювальних приладів, комунікацій; способи заряджання термографів; види браку фруктових та овочевих консервів під час стерилізації; причини виникнення і способи запобігання браку; систему комунікацій і арматури; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес стерилізації фруктових та овочевих консервів у стерилізаторах різних систем згідно з технологічною інструкцією і застосовуваними формулами стерилізації під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Складає контрольний ярлик стерилізації на кожен оберт стерилізатора. Підналагоджує устаткування і арматуру. Усуває дрібні несправності. Періодично перевіряє справність контрольно-вимірювальних приладів, комунікацій. Заряджає термографи і оформляє термограми. Завантажує і вивантажує продукцію за допомогою тельфера або крана. Закриває і відкриває стерилізатор. Веде журнал процесу стерилізації. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.