Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Бурильник плавучого бурильного агрегату в морі 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес і правила буріння роторним способом вертикальних шурфів у морі; конструкцію, технічну характеристику пересувного, плавучого бурильного агрегата; великоблочних основ для морської бурової; метод підбору раціонального режиму буріння залежно від геологічної характеристики та характеру порід ґрунту; правила знаходження точки буріння за заданими орієнтирами і параметрами; сортамент труб, які застосовуються для виготовлення арматури; типи сталевих тросів, прядив'яних канатів та правила їх експлуатації; методи безпечного стропування обладнання, інструменту, конструкцій та інше.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить буріння шурфів під палі основ морських бурових. Виконує спуск, підіймання бурильного інструменту, заливальних труб та арматури. Заливає шурфи і палі цементним розчином. Перевіряє бурильний інструмент та визначає ступінь спрацьованості доліт. Визначає властивості прохідних порід за роботою долота. Підбирає раціональний режим буріння залежно від ґрунтової характеристики дна моря. Проводить ловильні роботи. Готує цементний розчин. Проводить дрібний ремонт обладнання бурового агрегату і бурильного інструменту. Керує роботою бурової вахти та веде облік виконаних робіт.