Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Фотограф 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією фотографа 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види освітлення в художній портретній фотографії та їх застосування; спектральну характеристику світофільтрів, що застосовуються, і негативних матеріалів та їх застосування; застосування різного роду насадок і дифузорів для пом'якшення малюнка зображення; технічні вимоги до якості негатива і фотовідбитка.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує художнє знімання одиночних і групових портретів. Знімає архітектуру та інтер'єри, об'єкти, що рухаються. Виконує мікрознімання. Знімає складні багатоколірні плоскі та об'ємні оригінали в стаціонарних та виїзних умовах, виробничі процеси в складних умовах. Відбраковує знімки і негативи. За необхідності виконує всі види негативної та позитивної ретуші і фотодруку.