Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування подавання палива 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, розташування і призначення устаткування, що ремонтується, і його вузлів; прийоми виконання робіт з розбирання, ремонту і складання простих вузлів і деталей устаткування подавання палива; призначення і правила застосування нескладного слюсарного і вимірювального інструменту і пристроїв; небезпечні місця в цеху, захисні і запобіжні засоби для роботи з ручним, пневматичним і електрифікованим інструментом; елементарні знання з матеріалознавства; прості прийоми такелажних робіт; будову і правила користування простими такелажними засобами; правила стропування вантажів малої маси; будову і схеми розташування трубопроводів, способи їх прокладання і кріплення в каналах, тунелях, по землі, стінах і колонах; правила експлуатації вантажопідйомних засобів і механізмів, що управляються з долу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 - 14 квалітетами (5 - 7 класами точності), очищення, промивання і протирання демонтованих деталей; виготовляє нескладні металеві та ізоляційні конструкції. Доставляє на робоче місце і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої та матеріали. Виконує спільно з електрогазозварником роботи в приміщенні цеху, на відкритому майданчику, в закритих посудинах. Зачищає поверхні для лудіння і паяння. Під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації розбирає, ремонтує і складає із застосуванням нескладного слюсарного і вимірювального інструменту і пристроїв прості елементи і вузли устаткування подавання палива, вантажопідйомних машин і механізмів, а також виконує нескладні такелажні роботи під час переміщення вузлів і деталей устаткування.

Приклади робіт
Деталі (болти, гайки, шпильки) - обпилювання, прогонка різьби, заміна їх, очищення і промивання. Деталі обертових механізмів подавання палива - розбирання і установлення огорожі. Заклепки - зрубування. З'єднання болтові - розбирання. Канавки змащувальні - вирубування. Кожухи, рами, огорожі - виготовлення. Муфти зчеплення - розбирання, ремонт. Метал штабовий або прутковий - гнуття під різними кутами вручну, за допомогою ручного пресу. Огорожі приводу - відкріплення і зняття. Підшипники - заміна мастила. Прокладки простої конфігурації з азбесту, гуми, картону, пароніту - розмічання і вирубування за розміткою. Сита грохотів - заміна. Стрічки конвеєрні - склеювання стиків. Фаски - вирубування під зварювання.