Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Монтувальник шин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтувальника шин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми та способи виконання ремонту камер; прийоми балансування коліс; технологічний процес монтажу (комплектування), демонтажу коліс, шин та камер всіх типорозмірів на різних автомобілях; вимоги до якості шин і камер; конструкцію та правила користування контрольно-вимірювальними приладами, інструментами і пристосуваннями.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж та демонтаж шин всіх типорозмірів різних автомобілів. Здійснює дефектацію та класифікацію пошкоджень шин та камер, визначає види ремонтів. Усуває пошкодження, замінює п'ятки вентилів, виготовляє п'ятки вентилів камер. Контролює якість ремонту камер.

Приклади робіт
Колеса - балансування. П'ятки вентилів - заміна. Шини, камери - усунення пошкоджень (крім наварювання).