Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Монтувальник шин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтувальника шин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: прийоми монтажу та демонтажу коліс, шин та камер великих розмірів різних автомобілів; конструкцію, розміри, призначення, правила експлуатації та зберігання коліс та шин великих розмірів різних автомобілів; конструкцію та правила користування контрольно-вимірювальними приладами, інструментом та пристосуваннями.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює монтаж та демонтаж шин великих розмірів різних автомобілів за допомогою спеціальних пристосувань. Забезпечує монтаж за видами, розмірами та призначенням: колеса, шини і камери. Здійснює огляд, перевірку шин, камер, ободів замкових та бортових кілець щодо виявлення тріщин, деформацій і інших пошкоджень. Визначає придатність шин, камер і дисків для подальшої експлуатації чи необхідність їхнього ремонту. Здійснює балансування коліс, маркування шин.

Приклади робіт
Диски, шини, камери - дефектування, ремонт. Колеса - балансування. Ободи коліс, бортові і замочні кільця - очищення від іржі. Шини - маркування.