Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник судновий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-ремонтника 3 розряду на судноремонтному виробництві - не менше 1 року. Підтвердження компетентності згідно з вимогами до професії слюсаря-ремонтника суднового.

Знає та застосовує у діяльності: призначення та будову основних вузлів силових установок судна та допоміжних механізмів, що їх обслуговують, допоміжних та утилізаційних котлів, пристроїв та приводів; взаємодію механізмів, пристроїв та трубопроводів; правила гідравлічних випробувань арматури, трубопроводів і систем на судні; послідовність ремонту механізмів та пристроїв, вимоги до їх монтажу та випробування; допуски, посадки, квалітети та параметри жорсткості; контрольно-вимірювальні інструменти, призначення та правила застосування спеціальних пристроїв; основи будови судна; призначення і розташування суднових відсіків; терміни, означення команд, які застосовуються на судні; системи аварійно-попереджувальної сигналізації; розташування на судні аварійно-рятувального, протипожежного обладнання, майна, інвентарю та його використання за призначенням; дії під час аварій, пожеж і сигналів тривоги; основні дії щодо запобігання забрудненню моря; англійську мову (морську специфіку) в обсязі, необхідному для розуміння команд і термінів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує на судні слюсарно-монтажні роботи з ремонту суднових двигунів, допоміжних механізмів і котлів, суднових пристроїв і систем згідно з компетентністю, яку підтверджено сертифікатом. Здійснює технічне обслуговування суднових опріснювальних установок, апаратів палива, мастила, палубних механізмів, теплообмінних апаратів, електроустаткування, допоміжних механізмів, трубопроводів та арматури тощо. Бере участь у розбиранні та складанні, ремонті суднових технічних засобів під час ремонту судна.