Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-сантехнік 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: види й призначення санітарно-технічних матеріалів і устаткування; сортамент і способи виміряння діаметрів труб, фітингів, і арматури; призначення й правила застосування ручних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає ремонтує й складає деталі та вузли санітарно-технічних систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газопостачання та водостоків під керівництвом слюсаря-сантехніка вищої кваліфікації. Сортує труби, фітинги, фасонні частини, арматуру та засоби кріплення. Готує пасма, сурик, розчини та інші допоміжні матеріали. Транспортує деталі трубопроводів, санітарно-технічних приладів та інші вантажі. Комплектує згони муфтами та контргайками, болти - гайками.