Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Машиніст котельної установки 1-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи на суднах за професією машиніста котельної установки 2 класу - не менше 6 місяців. Підтвердження компетентності згідно з вимогами до професії машиніста котельної установки.

Знає та застосовує у діяльності: будову котельних установок і правила їх експлуатації; основні несправності котельних установок та технічних засобів, які забезпечують їх роботу, способи їх виявлення та усунення; процедури несення вахти в котельному відділенні; основи електроустаткування суден і суднової автоматики; слюсарну справу й технологічну послідовність під час ремонту котельної установки; розташування протипожежного обладнання в машинно-котельному відділенні та його правильне використання; системи аварійно-попереджувальних сигналів; основи такелажних і малярних робіт; основні дії щодо захисту природного навколишнього середовища; англійську мову (морську специфіку).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Несе вахту в котельному відділенні згідно із судновим розкладом. Обслуговує котельну установку й технічні засоби, які забезпечують її роботу, керує ними. Забезпечує безпечну експлуатацію котлів, підтримання правильного рівня води та тиску пари в котлах. Бере участь у ремонті котельної установки та технічних засобів, які забезпечують її роботу. Виконує слюсарно-монтажні роботи з ремонту котлів, механізмів, систем та інших технічних засобів котельної установки. Бере участь у технічному обслуговуванні й ремонті суднових технічних засобів та інших роботах за розпорядженням старшого механіка.