Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Електромонтер контактної мережі 4-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 3 розряду не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - схеми живлення та секціонування контактної мережі та інших пристроїв електропостачання, типи підвісок контактної мережі;
      - конструкції та типи металевих, залізобетонних опор та способи їх установлення;
      - конструкції струмоприймачів та їх вплив на контактний провід;
      - місця виводів та нумерацію ліній, які живляться;
      - схеми живлення високовольтних ліній, хвильоводів, які підвішені на опорах контактної мережі;
      - властивості вибухових речовин, порядок підготовки та проведення операцій по зварюванню методом "вибуху" та термітним зварюванням;
      - будову такелажного оснащення та поводження з ним;
      - сигналізацію під час проведення такелажних робіт;
      - правила утримання та ремонту контактної мережі, відповідно до кола своїх обов'язків.

1.4. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Виконує операції з проводами контактної мережі трамвайних і тролейбусних ліній під час розведення та зведення мостів.

2.2. Виготовляє троси середніх анкерувань.

2.3. Перевіряє, підтягує та фарбує бандажі.

2.4. Перевіряє габаритні ворота.

2.5. Переключає роз'єднувачі контактної мережі залізничних, трамвайних та тролейбусних ліній в межах дистанції (дільниці), яка обслуговується.

2.6. Здійснює планово-запобіжний ремонт контактної мережі постійного та змінного струму, високовольтних ліній, автоблокування.

2.7. Установлює та замінює збірні опори, гнучкі поперечки, ригелі, консолі, кронштейни, фіксатори, секційні ізолятори і деталі підвіски.

2.8. Перевіряє роботу приводів секційних роз'єднувачів з дистанційним керуванням, ізоляції відтяжок анкерованих опор та роботу струмоприймача.

2.9. Установлює та здійснює монтаж апаратури дистанційного керування.

2.10. Утримує та ремонтує високовольтні лінії, автоблокування хвильоводів, які підвішені на опорах контактної мережі та на опорах, що стоять окремо.

2.11. Зварює проводи термітним способом і "методом вибуху" та опресовує.

2.12. Виконує в складі бригади роботи під напругою та поблизу частин, які знаходяться під напругою.

2.13. Обходить лінії електропередачі та пристрої, оглядає їх з кабіни машиніста або вагона.

2.14. Оглядає стан конструкцій фундаментів, відтяжок та низу опор без відкопування грунту, установлює постійні сигнальні знаки на опори контактної мережі.

2.15. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.16. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Електромонтер контактної мережі 4-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.

5. Приклади робіт

5.1. Контур заземлення - перевірка опору.

5.2. Лінії, які відсмоктують та живлять - огляд.

5.3. Опори, фундаменти опор - перевірка опору та витоку струмів.

5.4. Проводи контактні - вимір спрацьовування на перегонах і станціях та сезонне регулювання.

5.5. Роз'єднувачі контактної мережі - переключення у межах прилеглих дистанцій, які обслуговуються.

5.6. Стояки фіксаторні консольні - огляд.

5.7. Траверси зі штирями для хвильоводів - огляд.

5.8. Троси поперечні - заготовляння та натягування.