* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Барильєтник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника коксохімічного виробництва 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес коксування; будову стояків коксових печей, газовідвідної апаратури, пристроїв для механізованого змивання смоли та фусів в газозбірниках, автоматичних регуляторів відсмоктування газу; правила включення печей в газозбірник та виключення із газозбірника, пуску та зупинки газодувок і насосів для подавання води на газозбірник; графік видавання коксу; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Стежить за зрощуванням газозбірників та стояків на коксових батареях з годинною продуктивністю до 40 т валового коксу. Відкриває та закриває свічки газозбірника. Відкриває стояки, ущільнює розтруби, клапанні коробки. Контролює тиск і температуру газу в газозбірниках та витрати води на зрошення стояків. Очищує форсунки та патрубки для зрошення стояків і газозбірників. Очищує від графіту горловини стояків та клапанних коробок. Ущільнює та очищає кришки стояків. Готує печі до видавання коксу. Стежить за механізмами гідравлічного змивання смоли та фусів в газозбірниках, включає та виключає насоси. Перемикає, роботу механізмів змивання на окремих дільницях. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонтах.