Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Контролер кабельних виробів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера кабельних виробів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: марки та конструкції високочастотних кабелів зв'язку; високовольтних та маслонаповнених кабелів, емальпроводів; електричні схеми підключення виробів, які контролює, до контрольно-вимірювальних приладів та випробувальних установок; методи контролю електричних параметрів; призначення та застосування високовольтної апаратури та особливо складних контрольно-вимірювальних приладів; правила оформлення протоколів випробування; основні закони з електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює складні кабельні вироби. Вимірює електричні параметри кабелів за допомогою особливо складних контрольно-вимірювальних приладів та високовольтної апаратури. Підбирає партії кабелів, які випробовує відповідно до технічних умов та Державних стандартів. Фіксує місця пошкоджень ізоляції, відмічає їх у паспорті, відбраковує готові вироби.

Приклади робіт
Емальпроводи діаметром до 0,05 мм - повний обсяг випробувань. Кабелі високовольтні, маслонаповнені, високочастотні кабелі зв'язку - вимірювання електричних характеристик.