Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Заготівник ізоляційних деталей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заготівника ізоляційних деталей 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження устаткування, яке обслуговує; будову універсальних та спеціальних пристроїв, шаблонів та контрольно-вимірювальних інструментів, які застосовує; читання складальних креслень.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заготовляє складні ізоляційні деталі. Ріже матеріали під прямим кутом за упором на фрезерних верстатах, стрічкових та циркулярних пилах і багато дискових ножицях. Перемотує ізоляційні стрічки. Складає з розмічанням ізоляційні вузли з використанням спеціальних пристроїв, шаблонів та універсального інструменту. Підбирає необхідні деталі за складальними кресленнями, склепує деталі в процесі складання. Підналагоджує устаткування, яке обслуговує.

Приклади робіт
Ізоляція ярмова та зрівнювальна трансформаторів до третього габариту - складання. Пластини колекторні міканітові - калібрування, розмічання, розкрій, різання на ножицях або у штампах. Прокладення з алюмінієвої та мідної фольги - виготовлення. Прокладки з металевими укладками - виготовлення та склеювання. Прокладки ущільнювальні з неметалевих еластичних матеріалів - виготовлення. Циліндри бакелітові - виготовлення та складання. Шаблони з листового ізоляційного матеріалу для вирізання деталей з міканіту - виготовлення. Щити трансформаторів - четвертого та п'ятого габаритів - складання.