Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник промивання 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника промивання 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес промивання; види та властивості нейтралізуючих матеріалів, які застосовуються; будову устаткування; режими промивання; способи визначення якості промивання; технічні вимоги до якості промивання; прийоми натягнення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес промивання виробів водою або нейтралізуючими розчинами або веде технологічний процес промивання хімічних речовин та виробів під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує розчини каустика, кальцинованої соди та інших лугів. Завантажує вироби за допомогою тельфера або вручну у ванни, барабани. Промиває вироби водою або лужним розчином. Стежить за ходом технологічного процесу та регулює рівень і температуру води, розчину у промивальній ванні, зливає воду та розчин з ванни. Віджимає та сушить вироби. Під час промивання замші та текстовініту реґулює рівномірність натягнення напівфабрикатів, стежить за намотуванням матеріалу; змінює напрям руху тканини; завантажує та вивантажує рулони з ванн та укладає їх на стелажі.

Приклади робіт
Промивання замші, текстовініту, гумових рукавиць, сосок, пустишок, губчастих виробів та ін. водою та нейтралізуючими розчинами.