* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник-оліфовар 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-оліфовара 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент; правила регулювання процесу за результатами аналізу; схему комунікацій та запірної арматури; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила підготовки устаткування до ремонту, приймання його з ремонту; методи усунення дрібних несправностей у роботі устаткування; фільтруючі тканини.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес варіння натуральної та комбінованої оліфи на устаткуванні сумарною продуктивністю (за добу) від 10 до 50 т або понад 50 т під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Доставляє необхідні компоненти. У процесі варіння комбінованої оліфи розбавляє основу (оксидування олій) розчинниками. Стежить за ходом технологічного процесу. Стандартизує (ставить на "тип") готову оліфу, фільтрує. Обслуговує компресорні установки, контрольно-вимірювальні прилади.