* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник-оліфовар 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-оліфовара 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесу варіння оліфи; технологічну схему дільниці, яка обслуговується; принцип роботи основного та допоміжного устаткування; призначення контрольно-вимірювальних приладів; будову устаткування, яке обслуговується; будову вантажопідйомних механізмів; правила пуску та зупинки устаткування; правила відбору проб; методику проведення нескладних аналізів; органолептичні відмінності компонентів, які застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес варіння натуральної та комбінованої оліфи на устаткуванні сумарною продуктивністю (за добу) від 10 т або від 10 до 50 т під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Завантажує сировину в реактори, оксидатори. Нагріває масу до заданої температури. Подає гарячу пару. Відбирає проби і проводить нескладні аналізи. Відстоює, розливає готову продукцію або перекачує в ємкості. Обслуговує реактори різних типів, оксидатори, змішувачі, мірники, комунікації, насоси.