* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Машиніст блочної системи керування агрегатами (котел-турбіна) VII група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Спеціальна підготовка з управління та стаж роботи за професією машиніста блочної системи керування агрегатами (котел-турбіна) VI групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики котла, турбіни, генератора і допоміжного устаткування, що обслуговуються; теплові схеми установки й технологічний процес виробництва теплової і електричної енергії; режими роботи котлів і турбін за умови різних навантажень; принципові електричні схеми генераторів і власних потреб котлотурбінного цеху; принцип роботи засобів вимірювань і принципові схеми теплового контролю і автоматики; допустимі відхилення параметрів; техніко-економічні показники роботи устаткування; основи теплотехніки, механіки, електротехніки і водопідготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде режим роботи котлів, турбін, генераторів у відповідності до заданого графіка навантаження з групового щита керування на теплових електростанціях (у разі ведення режиму роботи котлів, турбін, генераторів з групового щита керування на теплових електростанціях з турбінами одиничною потужністю понад 40 тис.кВт за наявності в блочній системі керування котлоагрегатів паропродуктивністю понад 240 т/год., працюючих на твердому паливі, або понад 400 т/год., працюючих на рідкому і газоподібному паливі). Проводить експлуатаційне обслуговування агрегатів і забезпечує їхню безперебійну й економічну роботу. Здійснює пуск, зупинку, випробування, опресування устаткування, що обслуговується, перемикання в теплових схемах. Контролює показання засобів вимірювань, роботу автоматичних регуляторів і сигналізації. Ліквідує аварійні ситуації. Керує підлеглими робітниками.