* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Озеленювач 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією озеленювача 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації кінних причіпних засобів і призначення простих інструментів; правила викопування квіткових рослин і виймання їх із ґрунту; способи сіяння газонних трав на горизонтальних площах; способи планування площ під рейку або шаблон; правила поливання рослин; способи притінення оранжерей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує середньої складності земляні роботи із застосуванням кінної тяги. Розсіває добрива, маркірує і нарізує борозни. Готує насіння та садильний матеріал. Улаштовує клумби, рабатки, партери і бордюри. Здійснює обдернування поверхні. Сіє газонні трави на горизонтальних поверхнях. Виконує механізоване поливання дерев, чагарникових рослин та газонних трав. Розпилює стовбури дерев ручною пилкою. Ремонтує ґрунтові, гравійні та щебеневі доріжки в парках, садах і скверах. Притінює оранжереї. Доглядає за зеленими насадженнями за допомогою простих інструментів і пристроїв. Готує розчин глини. Закріплює дерева за допомогою розтяжок. Улаштовує кювети, зрізує ґрунт із плануванням поверхні. Плете сітки вручну для вирощування гвоздики. Садить та пророщує бульбоцибулинні рослини. Викопує квіткові рослини. Складає букети квітів.

Приклади робіт
Бордюри, партери, квітники - планування під рейку або шаблон. Бровки, узбіччя, схили - косіння вручну. Букети квітів - складання. Газони - викошування ручною косою. Ґрунт - оранка, розпушування, боронування в розсадниках, коткування кінним і ручним котками. Дерева, кущі, саджанці - заготівля з грудкою землі розміром 1 x 1 x 0,6 м, садіння. Дерева-саджанці і квіти - навантажування та розвантажування. Жоржини, кали - садіння на пророщування. Квіти однолітні та багатолітні - зрізування, викопування, очищення коріння від землі та луски, відщипування діток. Кубики живильні, горщики торфоперегнійні - виготовлення. Матеріал садильний (саджанці, сіянці, живці, квіткова розсада, цибулини) - підготовка до садіння, сортування, підрахунок, відпускання, пакування для транспортування. Плівка синтетична - натягування на парники і на утеплений ґрунт. Розчин, емульсії - приготування. Рослини деревно-чагарникові та квіткові декоративні оформлення, підв'язування, підживлення, прополювання в парниках, мульчування і утеплення. Цибулини і бульбоцибулини квіткових рослин - сортування за розмірами, садіння, викопування.