Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор хлораторної установки 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: властивості хлору, аміаку і сірчистого газу; рецептуру розчинів; будову балонів; правила перевезення і зберігання балонів з газом і порожніх; правила поточного ремонту балонів і гумових шлангів; правила безпеки під час роботи з хлором; засоби захисту; способи ліквідації витікань хлору з балонів і дегазації; способи надання першої допомоги у разі отруєння газом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує у ваннах розчин хлорного вапна і гіпохлориду кальцію за рецептами лабораторій. Перевіряє придатність порожніх балонів, тобто повноту використання хлору, аміаку, сірчистого газу з балонів, утримує балони в справності (одягає ковпачки, маховики, закручує гайки тощо). Виконує дрібний поточний ремонт балонів: набиває сальники, замінює гумові шланги і трубки для подання хлору, аміаку, сірчистого газу від вагів до апарату. Зберігає балони в установленому порядку, підтримує постійну температуру в приміщенні хлораторної. Транспортує балони від видаткового складу до хлораторної і назад.