Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст млинів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста млинів (збагачення та брикетування вугілля) 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи млинів, класифікаторів, сепараторів та іншого обслуговуваного обладнання; схему ланцюга апаратів, принципи роботи приладів автоматичного контролю та регулювання, правила користування ними; технологію подрібнення матеріалів; блокувальні та пускові пристрої; призначення подрібнення, класифікації та обезводнення; властивості матеріалів, що подаються на подрібнення; задану тонкість помелу та густоту пульпи; вимоги до сировини, шламу, подрібненого матеріалу; встановлену сигналізацію; призначення реагентів, що подаються до циклу подрібнення; способи визначення густоти шламів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес подрібнення, класифікації, сепарації та просівання матеріалів на обладнанні, крім указаного у вищих розрядах. Регулює подавання матеріалів або різних компонентів, реагентів та повітря в млин. Обслуговує і спостерігає за роботою млинів, розтиральних машин, класифікаторів, сепараторів, гідроциклонів, конвеєрів, куледозаторів, тріскоуловлювачів, автоматичних приладів контролю та регулювання; за наявністю і температурою масла у масляній системі млинів. Здійснює завантаження матеріалів, куль, стрижнів у млини; регулювання ступеня подрібнення матеріалів; обслуговування процесу подрібнення та класифікації на автоматичному контролі; видалення сторонніх предметів, добір проб; спостереження за виходом продукції та контроль за її якістю. Налагоджує млини відповідно до заданого грануляційного складу матеріалів; проводить заміну сит і футерування млинів; вивантаження продукту з млинів та зливання пульпи; у разі потреби - осадження, згущення, фільтрацію, промивання, сушіння, розфасовку, зважування матеріалів, готового продукту. Визначає якість подрібненого матеріалу за приладами та аналізом. Регулює подання подрібнених матеріалів на грохоти, живильники, конвеєри, елеватори, бункери. Виконує чищення та змащування обладнання, виявляє та усуває неполадки в його роботі. Виконує стропальні роботи.

Спеціалізація
У разі ведення процесу подрібнення алмазовмісних матеріалів у безшарових млинах. У разі виконання робіт з подрібнення матеріалів під керівництвом машиніста млинів вищої кваліфікації тарифікація проводиться на один розряд нижче.