Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Авіаційний механік з приладів та електроустаткування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з приладів та електроустаткування 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: регламенти і технологію технічного обслуговування авіаприладового та електроустаткування повітряних суден, які обслуговуються; автономні джерела живлення приладів, систем і установок повітряних суден і заходи запобігання виходу з ладу цих джерел; функціональні зв'язки авіаприладового та електроустаткування з іншими системами; методи виявлення та усунення особливо складних дефектів, виконання вимірів параметрів, відтворення паспортних характеристик контрольно-перевірної та вимірювальної апаратури, стандарти, правила і порядок проведення експертизи та атестації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт приладів та електроустаткування двох і більше типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або одного з типів надзвукових або широкофюзеляжних літаків. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленого методу, виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт базового або закріпленого типу літака I-III класу (вертольота I-II класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах повітряних суден, що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Перевіряє чутливість та передаточне відношення автопілота, регулює бортові системи автоматичного керування літаком та проводить інші найбільш складні налагоджувальні та регулювальні роботи з авіаприладового та електроустаткування під час технічного обслуговування повітряних суден. Контролює виконання перевірних і регулювальних робіт контрольно-перевірної та контрольно-вимірювальної апаратури, яка застосовується під час технічного обслуговування устаткування. Проводить ревізію трансформаторів, дроселів, напівпровідникових анодних і тріодних модулів, перетворювачів сигналів та їх ланцюгів. Виконує поточний ремонт із заміною підсилювачів постійного струму, реле часу, сельсин-датчиків, синусно-косинусних потенціометрів, тахогенераторів та електродвигунів. Налагоджує та випробовує контрольно-вимірювальну апаратуру та апаратуру, що реєструє стенди, пульти, установки і контрольно-перевірну апаратуру, призначену для перевірки бортових систем керування, базові пілотажно-навігаційні комплекси, системи реєстрації параметрів та інше авіаційне обладнання. Проводить метрологічні атестації контрольно-перевірної апаратури та експертизу нормативно-технічної документації. Виконує під час підготовки повітряного судна до випробування в повітрі повне налагодження всієї апаратури літаків I-III класу або вертольотів I-II класу. Виявляє та керує усуненням особливо складних дефектів.