* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Бортпровідник", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст). Наявність свідоцтва бортпровідника повітряного судна. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; основи трудового законодавства, накази, постанови, керівництва, інструкції та інші керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), які регламентують діяльність бортпровідників; положення про службу бортпровідників; порядок дії під час аварійної ситуації; порядок перевезення небезпечних вантажів; правила робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряних суден цивільної авіації України; норми охорони праці; виробничої санітарії; протипожежного захисту; у разі виконання міжнародних польотів - володіння іноземною мовою в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки, та стаж роботи на внутрішніх авіалініях - не менше 1 року.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить на борту повітряного судна довідково-інформаційну роботу з пасажирами згідно з технологією роботи. Надає послуги пасажирам відповідно до технології обслуговування і згідно з технологічною картою рейсу. Повідомляє пасажирів про митні та прикордонні правила. Вимагає від пасажирів виконання правил, пов'язаних із забезпеченням безпеки польотів. Здійснює контроль прийому на борт багажу, поштових відправлень, вантажу, які заявлені до перевезення, перешкоджає порушенню вимог, встановлених авіакомпанією. Забороняє розміщення на багажних полках або в пасажирських салонах речей, які можуть пошкодити обладнання повітряного судна або заблокувати аварійні виходи. Контролює кількість та якість продуктів бортового харчування. Вимагає через командира повітряного судна від робітників наземних служб якісного та своєчасного виконання робіт з підготовлення повітряного судна до рейсу. Своєчасно та чітко вживає заходів із забезпечення безпеки пасажирів на борту повітряного судна, а також надання першої медичної допомоги. Дотримується режиму передпольотного відпочинку. Дотримується правил щодо форменого одягу, тримає його в охайному стані, постійно стежить за своїм зовнішнім виглядом, манерами. Дотримується вимог інструкції з охорони праці. Конкретна робота, яку виконує кожен бортпровідник, визначається технологічною картою рейсу.