Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник одержання сульфату амонію 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання сульфату амонію 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес одержання сульфату амонію; будову та правила технічної експлуатації сатураторів, абсорберів і кристалізаційних агрегатів безсатураторних установок, підігрівачів, пасток, центрифуг, агрегатів для сушіння сульфату амонію, гідрозатворів, відцентрових насосів, пароежекторних вакуум-насосів, замкових пристроїв; кристалоприймачів; спосіб визначення вмісту вільної кислоти в маточному розчині; вимоги до якості сульфату амонію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання сульфату амонію на агрегатах з годинною продуктивністю до 1,5 т. Підтримує постійний опір сатуратора, решофера, пастки, задану температуру та кислотність ванни, сатуратора. Подає кислоту та маточний розчин зі збірників. Аналізує маточний розчин. Стежить за роботою насосів, центрифуг, кристалізаційного агрегата, безсатураторної установки, конденсаторів, пароежекторних вакуум-насосів, зовнішніх збірників, відстійників; стежить за операцією сушіння в киплячому шарі. Контролює та регулює процес газової ажитації. Виконує ремонт устаткування, що обслуговується, веде технічну документацію.