Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст відвалоутворювача 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста відвалоутворювача 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики всіх агрегатів відвалоутворювача, самохідного перевантажувача, штабелеукладача усереднювально-вантажного комплексу та обслуговуваних споруд; пускову і контрольно-вимірювальну апаратуру; основні властивості гірських порід і схеми відвалоутворення; правила раціонального ведення робіт щодо розроблення вибоїв; способи виявлення й усунення неполадок у роботі обслуговуваної машини; системи обладнання сигналізації та зв'язку; основні знання про будову залізничних колій; систему змазування, застосовувані мастила та їх властивості; порядок нарощування і пересування рейкових колій; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує відвалоутворювачем, самохідним перевантажувачем або штабелеукладачем усереднювально-вантажного комплексу продуктивністю до 1500 куб.м/г, що працюють в комплексі з екскаватором або з естакадою за поточною технологією, під час переміщення гірничої маси і пересування по робочому майданчику, підошві уступу або залізничних коліях. Стежить за складанням гірничої маси у відвал, перевантаженням її на конвеєрну лінію, переміщенням на естакаді, станом тераси, відвалів, робочих майданчиків та уступів, за рівномірним навантаженням конвеєрів, стійкістю відвалоутворювача, перевантажувача, справністю їх механізмів. Регулює роботу обслуговуваної машини за показаннями засобів вимірювання. Бере участь у причіплюванні кабелю, контролює його стан і переміщення. Пересуває обслуговувану машину і стрілу за заданою схемою. Забезпечує узгодженість дій з машиністом екскаватора. Забезпечує стійкість машини під час значних вітрових навантажень, приймає і оглядає її, виконує технічне обслуговування. Виявляє й усуває неполадки в роботі обслуговуваної машини та пересувної естакади. Веде облік роботи машини, бере участь в її ремонті. Складає відомість на ремонт.

Спеціалізація
У разі керування відвалоутворювачем, самохідним перевантажувачем або штабелеукладачем усереднювально-вантажного комплексу продуктивністю понад 1800 до 4000 куб.м/г, що працюють в комплексі з екскаватором або з естакадою за поточною технологією.