* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник-екстракторник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-екстракторника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і режим екстракції розчинної кави, ефірної олії, відгонки розчинників, одержання олії ("абсолют"); будову і правила експлуатації устаткування, яке використовується під час екстракції, випарних і вакуум-апаратів, допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та комунікацій; властивості оброблюваного продукту і розчинників.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес екстракції кави, олії з ефіроолійної, жироолійної сировини, одержує абсолютну олію ("абсолют"), під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Завантажує і розвантажує екстрактори, заливає і зливає розчинники, подає шрот у шнеки, вивантажує відпрацьовану сировину, вугілля та інше. Включає, виключає і спостерігає за роботою устаткування. Спостерігає за якістю розчинника, що надходить, сировини. Веде процес відгонки розчинника з проекстрагованої сировини і з міцеля при нормальному тиску і під вакуумом. Зважує, змішує екстракт з порошком розчинної кави. Веде процес центрифугування, охолодження і перегону екстракту. Регулює роботу фільтрів зм'якшування води. Визначає густину екстракту на рефрактометрі. Відбирає проби. Веде технічну документацію.