* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Обрубувач 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обрубувача 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи пневматичних молотів; технічні вимоги на здавання придатних відливок; правила обрубування та вирубування дефектів відливок для наплавлення; правила роботи повітропроводу; розташування каркасів в складних відливках та заходи їх усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обрубує, обпилює, зачищає та вирубує пневматичним молотком або зубилом вручну, абразивними кругами, шарошками заливів, припливів, пригарів, додатків, задирок, ливників та інших нерівностей на внутрішніх поверхнях в незручних для роботи місцях в дрібних відливках та деталях, зовнішніх поверхнях великих та середніх розмірів відливок, трубах, поковках, деталях та при поточно-масовому виробництві - зовнішніх поверхнях дрібних відливок. Видаляє з відливок складні за конфігурацією залишки стрижнів та каркасів. Вирубує дефекти в металі під зварювання в простих відливках.

Приклади робіт
Обрубування відливок та деталей: Амбразури доменних печей. Букси рухомого складу. Вали колінчасті довжиною до 1000 мм. Вінці та ободи зубчасті з діаметром до 500 мм. Втулки, кільця та стакани з діаметром понад 100 мм. Втулки напрямні, траверси гнізд, гайки підіймальних столів та ролики медичного устаткування. Гвинти гребні з діаметром до 1000 мм. Деталі стрілочних переводів (осердя кореневих містків, станини коромисла та противаги стрілочного переводу). Деталі тепловоза (кільця ущільнювальні тяглових моторів, корпуси радіально-упорних підшипників турбоповітродувки тощо). Зірочки брашпилів. Зливки стальні. Корпуси передніх та задніх бабок металорізальних верстатів. Маховики. Мульди завалочних та розливальних машин. Муфти з'єднувальні. Оправки прошивного стану. Патрубки перехідні. Планки кіпові з двома роульсами. Повзуни поршневі паровозів. Радіатори опалювальні. Решітки колосникові. Секції опалювальних котлів. Трійники системи бензо- та повітроводу. Фланці. Чаші для зливання шлаку. Шаботи молотів. Щити підшипників з діаметром понад 500 до 1200 мм. Обрубування: Веретена, головки, задрайки. Кіпові планки, кокілі, комінгси, корпуси подушок, кришки румпелів. Кронштейни, важілі (крім тонкостінних), спеціальний баласт з маломагнітних сталей, тарілки прості, щоки.