Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Землероб 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією землероба 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи та призначення однотипних сумішоприготувальних машин, конвеєрів, пускових засобів та скидальних механізмів; будову та принцип роботи устаткування з приготування різноманітних фарб та паст; фізичні властивості, рецептуру та правила приготування формувальних сумішей на якість лиття; способи приготування наливних самотвердіючих та швидковисихаючих сумішей для швидкісного виготовлення ливарних форм та великих стрижнів; фізичні властивості, рецептуру, призначення та правила приготування різних формувальних та стрижневих фарб та паст.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує за заданими рецептами формувальні та стрижневі наповнювачі, облицьовувальні, швидкосохнучі та паливні самотвердіючі суміші на бігунах або вручну. Розподіляє формувальні та облицьовувальні суміші по бункерах. Варить за заданими рецептами сульфітний луг, графітову пасту, фарбу, клей, закріплювачі та різні суміші для фарбування та виправлення форм та стрижнів вручну або за допомогою машин.