Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Кокільник-складальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кокільника-складальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження різних моделей кокільних машин; процес складання складних кокілів; ливарні та механічні властивості металів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає під заливання складні постійні металеві форми великого габариту з установленням та кріпленням понад вісім стрижнів. Контролює технічний стан кокілів, кокільних машин та якість відливок. Налагоджує та бере участь в ремонті кокільних машин.

Приклади робіт
Складання кокілів: Баласт спеціальний маломагнітний маломірний (з кількістю стрижнів понад 8). Кришки компресорів. Відливки зі спеціальних сталей, важелі, тарілки. Піддони під виливниці масою понад 2,5 т. Полозки та столи горизонтально- і вертикально-фрезерних верстатів.