* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Кокільник-складальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кокільника-складальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи кокільного верстата, який обслуговує; вимоги до стрижнів; ливарні властивості та розміри усадки металів, які заливає; склади фарб покриттів та способи нанесення їх на кокілі; температуру металу, який заливається в кокілі, і процеси, які відбуваються в формах під час заливання та остигання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає під заливання кокілі середньої складності та габариту з установленням та кріпленням до п'яти стрижнів. Готує кокільний ручний верстат до заливання. Готує ливникову систему. Виконує роботи зі складання складних великогабаритних кокілів під керівництвом кокільника вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Складання кокілів: Втулки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння. Корпуси масляних насосів дизелів. Корпуси картерів дизелів. Шківи та маховики.