* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник одержання високотемпературного пеку 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання високотемпературного пеку 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес окислення смоли та середньотемпературного пеку; будову та правила технічної експлуатації установки одержання високотемпературного пеку; фізико-хімічні властивості смоли, масел, висотемпературного пеку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання високотемпературного пеку на установках з годинною продуктивністю до 12 т. Контролює відбір проб пеку та визначає його якість. Видає пекову смолу. Регулює витрати повітря. Вимірює рівень рідини в апаратурі. Виконує ремонт устаткування, що обслуговується.