Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер з термооброблення 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера з термооброблення 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови та державні стандарти з приймання особливо складних та відповідальних деталей, вузлів, інструменту та поковок зі сталей різних марок після термооброблення; правила настроювання та регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту; устаткування, яке установлене в цеху, і прийоми роботи на ньому.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає особливо складні та відповідальні деталі, вузли, інструмент, штампи та поковки з легованих, високолегованих та спеціальних сталей після всіх видів термічного оброблення. Контролює режими всіх видів термічного оброблення. Визначає та вивчає причини браку та розробляє заходи щодо запобігання їх виникнення. Регулює контрольно-вимірювальні прилади і пристрої.

Приклади робіт
Контроль та приймання: Вали колінчасті двигунів. Вали роторів. Вали торсійні. Протяжки довжиною понад 1500 мм. Пружини трапецеїдального перерізу. Штампи вирізні та обтискні зі складним профілем.