Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст шеретувальних установок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шеретувальних установок 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування; технологічні процеси лущення, дроблення, плющення, шліфування і полірування зерна та крупи; норми питомих навантажень, виходів крупи; вимоги до якості зерна, крупи, бобових і олійних культур; способи відновлення і ремонту абразивної робочої поверхні.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес лущення, провіювання дроблення, шліфування, плющення і полірування зерна, крупи, насіння бобових і олійних культур на машинах і механізмах різної конструкції на круп'яних заводах з продуктивністю понад 80 т/доб. Налагоджує лущильне, шліфувальне, полірувальне устаткування. Здійснює контроль за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, даними лабораторних аналізів і візуально за додержанням параметрів технологічних режимів. Бере участь у ремонті устаткування.